Tarot

TAROT

Zdroj hluboké moudrosti, nástroj sebepoznání a uzdravování duše a těla, interaktivní živý nástroj, který je schopný vést nás k odpovědím a krokům na naše nejvnitřnější otázky. Božský nástroj, historie světa. Živá kronika lidstva. Zpráva. To vše a ještě mnohem víc je ukryto v balíčku 78 karet. Čím déle s tarotem pracujeme a otevíráme se do něj vložené moudrosti, tím hlouběji nás vede. Od vrchních vrstev do nitra a zase zpět -  k prožívání našeho života.
 
 
Tarot je složen z několika částí. Karet Velké arkány a Malé arkány. Velká arkána vedou cestou duše, malá cestou života. Obě cesty obsahují karty vývoje a karty archetypů (postav). Jsou si navzájem zdrojem i obrazem, jedna cesta rozvíjí poznání druhé. Vstoupíme-li do kontaktu s obsahem a energií jednotlivých karet, promlouvají k nám a učí nás o životě, nás samotných, o vztazích a zákonitostech vesmíru. Nacházíme v nich pochopení, tak, jak jsme připraveni.
 
 
Setkání s tarotem na této úrovni je proměňujícím prožitkem. Pro rok 2017 připravuji večerní školu a pobytové kurzy s tarotem. Jejich náplní bude seznámení s hlavními rysy tarotu a léčení našich životů. U pobytových kurzů také odpočinek a načerpání sil při prožitkové dovolené. Propojíme tarot s energií barev a silného místa uprostřed přírody. Zažijeme tarot na úrovni čtyř kvalit - pentaklů (těla a hmoty), mečů (mysli a intuice), ohně (ducha a energie), pohárů (pocitů a emocí). Zvědomíme si - každý podle svých aktuálních osobních možností - souvislosti a to, co nejsme schopni odkrýt - uvidět v běžném životě. Tarot je zrcadlem duše.
 
Kurzy i škola jsou otevřen pro ženy i muže, pro ty, kteří se s tarotem nikdy nesetkali i ty, kteří již s ním nějaké zkušenosti mají. Budete mít příležitost vstřebávat tarot ve spojení s barevnými esencemi Aura-Soma© a dotknout se tak léčivého potenciálu tarotu.
 
Jaroslava Kuchařová