Alchy-mystická cesta

30.12.2016 10:51

 

Jdu alchy-mystickou cestou proměny, obnovy a poznání sebe sama. To já se "vařím" v alchymistickém kotli Fferyllt, do kterého postupně přidávám činidla a ingredience, které odkrývají, hojí, proměňují ve zlato anebo ukazují kudy cesta nevede a chtějí ode mě hlubší proměnu.

Jsem zároveň v tom kotli i tou alchymistkou, která se učí trpělivosti, lásce, úctě, pokoře ... a síle. Objevuji, kdo jsem a totéž s tou zkušeností nabízím i druhým. Těm, kteří si troufají "vlézt do kotle" vnitřní i vnější proměny. Odkrýt sebe sama, poznat se a osvobodit. Přijmout, smířit, milovat. Těm, kteří jsou ochotni potkat se sami se sebou, obejmout svoje zranění, rozpoznat svoje pokřivené stránky, narovnat je. Hledat a nalézat svoje poklady, uzdravovat svoje vztahy. Pro ty mám činidla a nástroje, které mají sílu odkrýt zlatou podstatu.

Každý z nás dostal do života jedinečnost, kterou touží projevit. Být sám sebou. Podělit se o svoje dary s druhými. To nás činí šťastnými.

Ale každá cesta za pokladem vyžaduje odhodlání, odvahu, trpělivost, víru a ochotu pustit se známých cest, vkročit do temných lesů, vzdát se svých iluzí a masek. Vyžaduje naši vlastní práci. Nikdo za nás nemávne kouzelným proutkem.

Někdy trvá dlouho než se pro tuto cestu rozhodneme, protože to není snadná cesta. Také z ní občas zběhneme... Ale stojí za to. Alespoň z mého pohledu a zkušenosti. Stojí. Je hluboce léčivá.

Jaroslava