Ceny smluvní

04.10.2016 07:10

Přemýšlela jsem, jak najít ty správné ceny pro to, co dělám. Jak vyjádřit vloženou energii, čas, náklady a hodnotu terapií a kurzů. Když to oceňuji nějakou konkrétní částkou, která je pro mě odpovídající, pro druhé může mít hodnotu jinou. Pro někoho je vysoká, pro druhého nízká. Zpravidla v závislosti na jeho finanční a životní situaci. Nic nevypovídá o kvalitě.

Nabízím služby, které mohou mnoha lidem pomoci při uzdravování jejich životů. Tak jak stanovit cenu, aby ti, které moje služby oslovují mohli přijít? 

Co vím, že s cenou musím být v pohodě já. Protože když nebudu, naruší se křehká energetická rovnováha. To, co dělám a učím, vede ke zdraví a to není možné vybudovat nezdravými prostředky. Když chce někdo vybudovat prosperující firmu, nemůže špatně platit zaměstnance, kteří ji tvoří. Vyčerpaní, podhodnocení lidé nemohou vytvořit kvetoucí podnik, poskytovat dlouhodobě kvalitní služby. Ošizené vstupy se dříve nebo později projeví na kvalitě výstupu. Zákon zachování energie.

Na druhé straně vím, že budování klientely a důvěry potřebuje čas a dobré zkušenosti. Probudila jsem se dneska s myšlenkou, abych nabídla ceny smluvní. Možnost dohodnout se na ceně. Umožňuje to přijít těm, kteří cítí, že mám co nabídnout, ale doposud je limitovala cena. Je to příležitost vykročit po nové cestě a najít tu nejlepší cenu pro to, co dělám. Vyváženou pro obě strany.

Je možné předjednat cenu po telefonu, případně na začátku setkání. Pokud si budeme vědomi hodnoty toho, co ten druhý nabízí, věřím, že najdeme tu správnou cenu. Smluvní ceny nabízím i pro kurzy a další skupinové akce, opět je třeba si o tom pohovořit, abychom došli k rovnováze a zdravému stavu. No, a pokud dáváte přednost cenám pevným, tak Vám je samozřejmě sdělím :). Někde jsou přímo uvedeny.

Jaroslava Křížová

Pozn.: Nabídka platí pro všechny nabízené služby a akce probíhající v Táboře od dnešního dne (4. října 2016). Pokud se osvědčí, zůstane, pokud ne, provedu změny.

DODATEK: Od 15. 12. 2016 jsem stanovila standardní ceník služeb, ale stále jsem otevřená tomu, cenu individuálně po dohodě upravit. Standardní ceny jsou uvedeny u jednotlivých terapií i akcí.