Cesta vnitřní moudrosti - 20. dubna 2018 v Táboře

25.03.2018 13:00

Tohle je cesta, kterou můžete podniknout pouze kvůli jedinému člověku: sobě. A abyste to udělali, musí Vám na sobě v hloubi duše záležet . Musíte o sebe stát. O to, kdo skutečně jste - o svůj ryzí vnitřní poklad. O svoji nejpravdivější esenci. Jen v tom případě stojí za to, se na tuto cestu vydat. Protože bude náročná. Bude na ní hořet všechno, co je falešné. Vaše iluze - o sobě, o světě, Vaše masky, iluzorní představy, všechno, co ve Vašem životě není pravda. Ale projdete-li, zůstane to ryzí, pravdivé. Váš poklad.

Pokud Vám na tom záleží a jste ochotni cítit, vnímat, dívat se, naslouchat, prožívat, uvolnit svůj potenciál, nechat ho ožít, projevit, takový jaký je. Ne takový, jaký byste si ho představovali, jaký by se líbil druhým...

Tohle je cesta, na které se potkáte sami se sebou.  Proto abyste se dokázali uvidět, ucítit, uslyšet, přijmout. Objevili kým jste a neopustili se. Abyste se přestali zrazovat, věřili si a uměli za sebou stát. Abyste si projevili všechnu lásku, kterou potřebujete. Abyste ji dokázali žít a sdílet. Dokázali se osvobodit a žít svoji nejhlubší pravdu. Jestli o to stojíte...

Pokud ano, zvu Vás na roční pouť. Na pouť s pěti zastaveními, na kterých se na 24 hodin sejdeme ve společném kruhu, ve kterém budete moci načerpat sílu, podporu a inspiraci a odnést si nástroje, které Vám pomohou, abyste mohli jít svou vlastní cestou k sobě ve svém každodenním životě.

První dvě setkání proběhnou v dubnu a červnu 2018, další dvě na podzim a poslední začátkem roku 2019. Proto, abychom měli dostatek času všechno integrovat. V tuto chvíli mám termíny pro první dvě zastavení, další domluvíme společně. Otevřeno je pro ženy i muže.

 

I. ZAČÁTEK CESTY -  ZASTAVENÍ PRVNÍ

 
Úkol pro poutníka před prvním setkáním:
  • Přečti si článek Než se vydáte na cestu...
  • Pokud jsi opravdu rozhodnutý jít, pořiď si cestovní deník. Sešit, do kterého si budeš zapisovat všechno, co pro Tebe bude důležité. Který Ti pomůže v náročných situacích pohlédnout zpátky, abys viděl, kolik už si toho ušel. Napiš si do něj, proč se na cestu vydáváš právě Ty
  • Přečti si knihu Alchymista od Paula Coelha. Pokud to do prvního setkání nestihneš, stačí až po něm.
  • Přihlas se prostřednictvím formuláře a uhraď první díl (podklady dostaneš s potvrzením svojí přihlášky).

 

Setkání první: 20. - 21. dubna 2018

 

Začínáme v pátek v 18 hodin a skončíme v 18 hodin v sobotu. Sejdeme se ve třičtvrtě na šest v Centru ŽIVOTA v Táboře (Dobrovského 729). Čas zahrnuje kromě programu samozřejmě i čas na jídlo a spánek. K dispozici jsou podložky, deky, podsedáky, na přespání matrace (vezměte si s sebou spacák). Je tu  sprcha a k občerstvení káva, voda, čaj. V pátek přijďte navečeření nebo si přineste jídlo s sebou. Snídani si můžete pořídit v blízkých obchodech, na sobotní oběd dojít v okolních restauracích, příp. je možné objednat si pizzu.

Cena za setkání 2000 Kč (platba na můj účet předem) + 100 Kč na místě Centru ŽIVOTA (náklady na přespání za jednu noc). Kdo byste potřeboval přespat i v sobotu, sdělte to předem, domluva je možná.

Vezměte si s sebou pohodlné oblečení a psací potřeby. Většinu času strávíme na podlaze. Doporučuji přezůvky.

S cenou můžete počítat i pro další čtyři díly, tj. 2000 Kč za náplň jednoho setkání předem na účet + náklady na pobyt na místě.

V případě nejasností se ptejte.

 

II. NA CESTĚ - ZASTAVENÍ DRUHÉ

 

Další informace a instrukce, tak jak budou přicházet, už budu posílat na Váš e-mail.

 

Setkání druhé proběhne: 8. - 9. června 2018

 
Šťastnou cestu, uvidíme se na pouti...

Jarka Kuchařová 

P. S. Někdy máme tendenci chtít objevení našich vnitřních pokladů od druhých nebo jim naopak vlastní poklady předat. Není to možné. Každý musí jít svou cestu sám. 

Obraz Cesta k sobě namalovala Jarmila Brablecová Krňávková.

V souvislosti s Cestou vnitřní moudrosti se mi vybavují následující karty z Tarotu keltských draků:

Karta Osm mečů...
 

Žena se dívá z okna a touží po osvobození. Má pocit, že se nemůže pohnout, že je uvězněna na místě, odkud není úniku. Ale okno není zamřížované. Visí v něm osm mečů, o které se sice může poranit, ale cesta je volná. Drak, její duchovní ochránce, se na ni dívá a čeká, až se žena odhodlá z okna vylézt, spustit se k zemi. Neudělá její práci za ni. Jestliže žena překoná svůj pocit bezmoci a spustí se oknem dolů, obnoví svoji životní sílu a víru v sebe, protože si uvědomí, že to dokázala vlastními silami. 

 

 

Transformace
 
Drak prochází vnitřní i vnější proměnou. Shazuje svoji starou kůži, aby se zrodil v nové. Staré umírá, aby nové mohlo žít. Tento proces přerodu, znovuzrození je stejně náročný jako porod. Obrovské vypětí, ale výsledek stojí za to...