I (jednička) - Mág

20.06.2017 07:07

Mág - druhá karta velkých arkán (tajemství) tarotu. Vstup duše na svět, nový začátek.

Cesta životem:

JSEM. Jsem zhmotněné vědomí. Jsem mág. Jsem ve své síle jedničky. Jasného směru, právě zrozeného. Je ve mně obrovská jasnost. Přímý směr, ničím nerozptylovaný. Vím. Jsem ve spojení. JÁ VÍM. Je to přímé vědění. Nic naučeného. JSEM TÍM. Jsem plně vědomá bytost. Ukotvená nahoře i dole. Vhled. Jako bych tu právě přistál, zhmotnil se. A začínám se rozhlížet, jak to tu funguje. Vím, že mám k dispozici vše, co potřebuji – všechny nástroje pro svůj život. Ale ještě jsem je nepoužil. Mým úkolem je naučit se s nimi zacházet.

Cítím, jak se pomalu uvolňuje to silné vědomí – spojení – a já se stávám méně vědomým – obyvatelem této planety – člověkem. Zapomínám, že VÍM. Začínám si připadat jako Robinson na ostrově. Vůbec nic nevím, musím zjistit, kde jsem, jak to tu chodí, naučit se tu žít. Jdu na průzkum. Z prvotní jistoty se stává nejistota. Z jasného vhledu váhání. Dvě možnosti. Kudy se vydám, co a jak budu dělat… Z jedničky dvojka. Budu se učit rozhodovat.

Význam karty při výkladu:

Začátečník. Právě vstoupil do nové etapy života, např. nové práce/školy/vztahu. Má v sobě odhodlání, zvolil si tuto cestu. Skoro nikoho tu nezná, tohle ještě nežil/nedělal, ale má důvěru. Může použít všechny svoje schopnosti, kvality. Bude se učit. Je na začátku.

Pokud si kartu vytáhnete obráceně - hlavou dolů - mění se její význam. Říká: máte strach z neznámého. Mág sedí paralyzovaný na místě a neví, co má dělat. Kde a jak začít. Nevidí žádný směr. Mág ve zdravé podobě mu radí: Postav se zpříma. Všechny své nástroje potřebné pro život máš s sebou. Na kartě jsou zobrazené na oltáři. Meč - schopnost myslet a rozhodovat se; pohár - schopnost cítit a milovat; pentakl - svoje tělo, schopnost jednat, pracovat, dotýkat se, pohladit; hůl - svého ducha, energii, vášeň, nadšení. Navíc nad Tebou a pod Tebou jsou síly, které Tě vedou. Poznáš je na svojí cestě. Můžeš se bát neznámého, to je přirozené. Ale nenech se svým strachem ochromit. Osměl se a vstup do vod života. Nechtěj umět všechno hned. Nemusíš. Půjdeš krok za krokem.

A já slyším: Den se v růži skryl... Stejná píseň jako včera u Blázna a přesto není stejná...