II (dvojka) - Velekněžka

21.06.2017 09:32

 

Cesta životem:

Cítím v tichu. Sním. Nořím se hlouběji a hlouběji. Meditativní ponor. Voda hluboká. Jdu nitra. Prodlévám.  Jsem ženská kvalita. Pro mnohé neuchopitelná. Ztišení. Stažení z vnějšího světa. V kole roku vládnu pod rouškou tmy od listopadu do února (od svátku Samhain do Imbolcu, od Dušiček do Hromnic). Času smrti a znovuzrození. Umožňuji odpočinek. Odložení nepotřebného a zrod nového života. Projevuji kvalitu Luny a Vody. Učím Tě rozhodovat v souladu s Tvými nejniternějšími pocity. Ponořit se pro své sny. Jsem voda. Paní POHÁRŮ – citů, lásky, emocí, snů, kouzel i iluzí. Má říše nemá jasné kontury, můžeš zabloudit, ale věz, že moudrost a život se vždy rodí z vody… A když Ti bude nejhůř, uvědom si, že Ty si volíš. Volíš/velíš si v každém okamžiku. Jsem fáze života/zrodu před početím, novým začátkem. A po konci života, při návratu domů.

Píseň z alba Penzion Svět - Stáří…

https://www.aurasoma-carecenter.ch/images/equilibrium_02_640.jpg

Velekněžka představuje náš vnitřní svět. Můžeme v něm být ponořeni anebo se z něj dívat ven a cítit, vyzařovat do vnějšího světa. Je to naše hloubka. Umožňuje nám proniknout pod povrch věcí. Vnímat vnější a konfrontovat je s naším vlastním vnitřním nastavením. Představuje naši intuici. Chceme-li s ní být v kontaktu, musíme opustit jasné kontury a pravidla denního světa a ponořit se do kvalit a plynutí noci. Teprve pak, až Velekněžka ucítí náš klid a vnitřní vodu, uvolní nám vstup do své říše. V aura-somě je tato karta spojená s lahvičkou číslo dvě, Flakónem míru (modrá na modré).

 

Význam karty při výkladu:

Ztiš se a podívej se hluboko do svých pocitů. Co doopravdy cítíš, po čem toužíš, co chceš. Uvolni se. Svět Ti nikam neuteče, když se na chvíli zastavíš. Spoj se sám se sebou. Naslouchej si. Netlač. Odpovědi přicházejí v tichu. Tvůj denní shon není celý svět. Ticho noci Ti poskytne hlubší a širší obraz. Naslouchej svojí intuici. Naslouchej celou svou bytostí - svým tělem, myslí, pocity, duší. Tvůj obraz pak bude celistvý a všechny Tvé části (nástroje) pak, v aktivní fázi, budou tvořit v souladu.

Pokud si kartu vytáhnete "hlavou dolů", znamená to, že se nemůžete spojit se svou intuicí. Vaše Velekněžka je zmatená, v chaosu, nic nevidí. Byla připravena o svoje dary. Svou moudrost. Vnitřní voda je zakalená, nedá se z ní pít. Nemůžete najít klid. Jedinou cestou je znovu se ztišit. Uvěřit, že pod tím vnitřním zmatkem a panikou je zdravý pramen, čistá voda, vyživující ticho.

Ne vždy je zklidnění možné ihned, Strach a chaos je příliš velký, ale jiná cesta není. Je možné, že budete ještě chvíli chaoticky pobíhat a "lítat" od jedné iluze k druhé dokud Vám nedojde, že tudy cesta nevede. Pak to dokážete pustit a znovu se s vnitřním tichem spojit. - Karta/Velekněžka se tím "obrátí" do zdravé polohy a nabídne Vám svoje dary.