III (trojka) - Vládkyně

23.06.2017 10:53

 

Vládkyně (v jiných souborech Císařovna), čtvrtá karta  tarotového seriálu keltské moudrosti, promlouvá...

Cesta životem:

Jsem Vládkyně. Žena, královna. Znám svoji hodnotu. Jsem dárkyní života. Jsem ZEMĚ a vše, co se z ní rodí. Jsem trpělivá a plodná. Je ve mně velký klid. Ale je to klid naprosto přítomný. Jsem tady a teď. Nikam „neodplouvám“, stojím nohama pevně na zemi. Opírám se o ni. Čerpám z ní sílu. Nikam nepospíchám, vím, že vše – i zrod – má svůj čas. Nic netlačím. Důvěřuji cyklům v životě, přírodě i ve mně. Nepřesahuji svoji kompetenci. Nesnažím se dělat nic za druhé, co mi nenáleží. Pečuji, ale nevměšuji se. Vím, že každý na této Zemi má svůj úkol, svůj dar a svoje výzvy. Svoje určení. Vše živé i „neživé“. Věnuji se těm svým. A současně jsem si vědoma sil, které přesahují zemské vnímání, lidský život. Ani tam se nesnažím zasahovat. Věřím, že vše podstatné ke mně přijde či se projeví. Tím jsou mé hranice zdravě pevné. Jsou prostupné, ale zároveň chrání.  Věnuji se svému svěřenému území. A z toho se rodí můj klid. A když přijde změna, jdu s ní. Žiju svůj život, jak přichází. A učím se jeho jednotlivým fázím. Dítěte, dívky – mladé ženy – milenky, matky, zralé ženy – stařeny, vědmy. Každý čas má svoje dary. Opírám se o jiné ženy, jejich moudrost a zkušenost. O jejich podporu a přátelství. Stojím po boku Vladaře. Vážím si ho a jeho darů, ctím naši vzájemnou symbiózu a propojení. A protože jsem si vědoma vlastní hodnoty, nevisím na něm, ale vím, že se o něj mohu opřít. Mám pro něj svoji náruč aniž bych ho umenšovala. Stejně jako on má pro mne svoje objetí a podporu. Jsme partneři. Jsem velmi zemská a tělesná. Smyslná. Těším se ze života. Věřím, že má pro mne vše, co potřebuji. Jsem spojená s jarem  – obdobím zrodu a plození – vládnu času od Imbolcu po Beltain (od Hromnic po první máj) i když procházím celým kolem, všemi jeho fázemi. V lidském životě souvisím se zrodem,  dětstvím a dospíváním – učení se základu - zemské fázi života – prvních 21 let. Jsem paní hmoty, živlu země, PENTAKLŮ.

Dvoudílný film pro spojení s ženskými kořeny, ženskou pospolitostí  a duchovností  ke shlédnutí on-line: Červený stan…

Význam karty při výkladu:

Plodnost, úrodnost ve věci, na kterou se ptáte. Velký přínos. Může být spojený s čekáním (vládkyně je těhotná), ale věci dozrávají. Dejte důvěru a buďte trpěliví. To co se rodí, má velkou hodnotu. Tlakem a spěchem byste ničemu neprospěli. Velký vnitřní klid a pocit naplnění. Obilí zraje, dítě v děloze se vyvíjí, vše jde svým přirozeným tempem. Klidová a současně velmi plodná fáze života/projektu. Člověk/žena přinášející mnoho darů.

Je-li karta vytažena obráceně (hlavou dolů), je všechna plodnost vysypána. Jako když převrátíte košík s ovocem. Všechny šťavnaté plody padají na zem a jejich křehkost je drcena. Přílišný chvat nebo nepřízeň osudu přináší ztrátu. Některé věci už nejde opravit. Maliny a ostružiny přišly o svoji šťávu, leží v prachu obalené pískem. Větší ovoce je potlučené. Možná se dá ještě něco zachránit, ale někdy ne. Nezbývá než zjistit škody, procítit, vyplakat se, smířit se ztrátou. Každý zmar se jednou završí a přijde nový cyklus, který přinese něco nového. Jiné dary. Možná vyrostou do nebývalé hojnosti i díky této ztrátě, této oběti. Ale vše chce svůj čas...

ČERVENÝ STAN - 1. ČÁST from Petra Nováková on Vimeo.

ČERVENÝ STAN - 2. ČÁST from Petra Nováková on Vimeo.