Kurz vůní v Táboře - 24. 6.

17.05.2017 08:01

Už od září 2016 jezdím do Školy čichu, ve které se učím pronikat do tajemství vůní. Historie vonných látek, skládání parfémů, účinků vůní. Rozpoznávám, jak velký vliv má čich na naše životy. A také to, že prostřednictvím vůní, můžeme poznat sami sebe a obohatit svoje životy.

A protože mě vůně uchvátily, rozhodla jsem se  je "dovézt" k nám do Tábora. Přiveze je parfumerka a lektorka Školy čichu Markéta Filipová. Tady je její pozvánka. Srdečně zvu...

 

S velkou radostí dáváme na vědomí, že dalším vonným zastavením se stává v červnu Tábor!

Stran organizace tedy na vědomí:
Rudé číše k oslavě vůní a jejich příběhů pozvedneme 24.6 v čase 10 - 17 h v prostorách Projasnění Tábor.
Malé občerstvení bude součástí kurzu a dopřejeme si také pauzu na oběd i menší občerstvovací přestávky mezi pátráním po vonných pokladech.
Provede Vás parfumerka Rafaelly Markéta Filipová.
Cena setkání je 1500kč
Přihlášky prosíme na email: eurydika@atlas.cz

VONNÁ TYPOLOGIE Vám nabídne:

Základní orientaci v historii vonných látek jako nedílné součásti samé historie lidstva....
Seznámíte se s širokým spektrem vonných látek a rozličnými podobami, v jakých mohou být používány, budete mít možnost najít si ten, který je pro Vás nejlepší.
Povíme si o čichu jako o našem smyslu, kompasu a jeho významu a funkci, možnosti jak jej trénovat a otevírat.

Poznáte a očicháte si všech 16 vonných linií unikátního systému Rafaella, vytvořeného českou parfumerkou Petrou Hlavatou.
Pokusíte se dovolit svému nosu i sami sobě, objevit svůj vlastní vonný typ.

Jako bonus si namícháte svou vlastní, osobní vonnou kompozici vycházející z aktuálního ladění a záměru a zcela jistě se dotkneme i tématu pohárů, kalichu a tajematví grálu a hledání elixírů - takové bonusy vždy vychází z místa,
kde se kurz koná :)

Zde více info ke konceptu Vonné typologie Rafaella:

Na vonné typologii je jedinečné to, že svůj typ si vybírate vy svým nosem. My vám jen poskytneme dostatek vonného materiálu a základní náhled na vonné typy.
Žena vůně a její projevy a výjevy, historické a jiné souvislosti, praktický nástroj pro každodení radostné užívání vůní.

Zde info k úvodnímu kurzu - vstupu do světa vůní - vonné typologii:
Čich je velice individuální smysl, je z našich smyslů nejstarší, absolutně pravdivý, dá se na něj spolehnout, nikdy nevypíná, nejde jej změřit ani zvážit. Čich je prostě záhada a tajemství, a taky náš nejlepší přítel a rádce. Náš nos ví, co je pro nás to pravé ořechové. A přesto, že je v naší moderní době plné ne právě libých vůní často unaven a potlačen, dá se vždy znovu probudit a kultivovat. A o to právě ve vonné typologii jde. Čich probudit, kultivovat, nové vůně poznávat, a pomocí nosu vybírat a cítit, vybranou vůni pak vědomě používat. Ne nadarmo platí, co mě voní, to mě léčí. Nalezením svého vonného typu dostanete do rukou příjemný a účinný nástroj k hledání, objevení a především cítění sama sebe.

Jedinečné na vonné typologii je, že jste to vy kdo vybírá a cítí co je pro vás správne a padnoucí. Já a vůně budeme jen vašimi asistenty a průvodci. Svůj vonný typ naleznete vy a Váš nos. 16 vonných alchymických typů vychází z vonného systému Rafaella, vůně s pamětí.

V úvodním kurzu vonné typologie Vás provedu základním světem přírodních vůni a nabídnu vám dle vybraného vonného typu kvalitní vůně, vonné směsi a parfémy k vyzkoušení a užívání. A on je opravdu velký rozdíl, cítit se jako romantická růže,
či nosit divoká a smyslná orientální pižma a oudy.

Během kurzu spolu projdeme všech 16 originálních vonných směsí Rafaella a váš nos rozhodne, které vonné typy jsou vám nejbližší a které parfémy jsou pro vás vhodné a mohou vám přinést pohodu, klid a příjemný pocit.

16 vonných ženských typů dle vonného systému Rafaella:

Terra - dračí žena - hlavní vůně pačuli, zemská a kotvící
Gaja - žena vášeň - hlavní vůně nard a oud, afrodiziakální a smyslná
Okeánia - žena moře - hlavní vůně ylang-ylang, uvolňující a plynoucí
Unicorna - žena instinknt- hlavní vůně vetyver, tvořivá a sexy
Scarabea - žena královna - hlavní vůně bergamot, stabilizující a rozjasňující
Zodiak - žena dítě-hlavní vůně meduňka, radostná a zklidňující
Amazonia - žena divoká pralesní - hlavní vůně březule, hluboká a tajemná
Tilia - žena příroda - hlavní vůně jehličnany, léčivá a dávající prostor
Lemuriana - žena delfín - hlavní vůně modřín, svobodná a plynoucí
Magdala - žena klid - hlavní vůně levandule, ochranná a tišící
Rafaella - žena vize - hlavní vůně heřmánek římský, ladící a projasňující
Shamballa - žena motýl - hlavní vůně šalvěj muškátová - harmonizující a transformační
Geneze - žena hlubina - hlavní vůně bazalka, královská a odhalující
Clara - žena zrcadlo - hlavní vůně santal, posvátná a tišící
Eileitheia - žena růže - hlavní vůně růže, mateřská, ženská a pečující
Merkaba - žena mléčná dráha - hlavní vůně helichrysum, magická a zranění léčíci

Ucítění a nalezení svého vonného typu, vůně své duše, je proces tvořivý a zábavný. S vůněmi i s jejich různými varietami si můžem hrát, můžem si je užívat, můžem se uvolnit a dobře bavit. A to je ta pravá alchymie života, neb uvolněná žena, vnímá všechny vůně lépe, má z nich prospěch, radost a užitek, cítí a vnímá lépe sebe a své potřeby a tedy i ostatní lidi a svět. A taky krásně voní. S vůněmi se lépe a veseleji žije, ne nadarmo se flakónům s parfémy říká "malé kouzlo do kabelky". Vůně nás osvěží, potěší, uklidní, provedou dnem. A to je jen začátek, vědomé užívání vůní je dlouhá a příjemná cesta, když svůj nos otevřete a budete mu naslouchat, otevírá se před vámi zcela nový svět, svět vůní, svět smyslů, svět alchymie.

Sejdeme se v menším kruhu - do 15 lidí, abychom spolu znovu mohli/y objevovat starou a dobrou Alchymii vůni a v rámci kurzu si každý objeví také recepturu své vlastní individuální vonné kompozice, kterou si vyrobí a odnese.