Matka, dcera, babička - kurz pro ženy 12.8.2017

12.08.2017 10:00

Kdysi vyrůstalo vědomí ženy o vlastní hodnotě ze sounáležitosti s ostatními ženami. Dívka vyrůstala obklopena mnoha ženami v těsné blízkosti. Viděla, slyšela a cítila svoji matku, babičku, tety, sestry, další ženy z okolí. Každá byla  jiná, každá jedinečná. Viděla je pracovat, slyšela je zpívat, modlit se, plakat i křičet, cítila jejich vůni i doteky. Vnímala pestrost jejich těl i charakterů. Jejich laskavost i proradnost, něhu i vášeň. Byla svědkem ženské radosti i bolesti, nablízku zrození života i smrti, úspěchům i nezdarům. Čerpala z jejich zkušeností.  Učila se, kdo je ona sama ze spojení s těmito ženami. Naslouchala vzpomínkám a vyprávění dávných příběhů o svých předcích. Nechávala si česat vlasy a upravovala vlasy jiných žen. Cítila svoje kořeny, věděla z čeho vyrůstá, rozpoznávala svoji podobnost s ostatními ženami i svoji jedinečnost. Vnímala přirozené cykly života. Poznávala ženskou podobu Boha.

Tato žena byla jako pevně zakořeněný strom. Mohla růst rovně a natahovat svoje větve k nebi. Bouře a vývraty, těžké chvíle byly součástí života, ale ženské vědomí bylo mnohem silnější a zdravější. Žena znala svou cenu. Ta, která zná svou hodnotu, cítí a ctí  život. Váží si sebe, ostatních žen, mužů a dětí. Stává se Zdrojem Života.

Současná žena ve většině případů toto vyživující prostředí nezažila. Vztahům mezi ženami vévodí srovnávání, pocity nedostatečnosti a viny. Možná se to pomalu zlepšuje, ale velká část žen je zatížena pocitem odmítnutí a nedůvěrou. Není ve spojení se svými kořeny a snaží se zachytit čeho se dá, aby zjistila, kdo je. Bohužel se velmi často zachytává všeobecného mínění, které vyrůstá z hodnot konzumní společnosti.

Byl vytvořen společenský virtuální model, který říká ženě, jaká by měla být, jak by měla vypadat, jak by měla myslet, cítit, milovat a se živou ženou nemá nic společného. Tento otrokářský model ženu bičuje a utvrzuje ji v jejím pocitu nízké hodnoty. Ženy se snaží podobat "ideálu" a odtrhují se od svojí přirozenosti. A protože to není lidské, "selhávají". S každým takovým selháním odumírá jejich srdce, naděje a důvěra. Do jejich vztahů se vkrádá trvalá bolest, která se postupně mění v chlad, který sice umožňuje, aby žena přežila, ale zcela umrtvuje její city.

Která z nás to nezná...? Naštěstí, časy se mění. Čím dál více žen hledá svoji identitu, touží rozpustit svůj chlad a uzdravit sebe a svoje vztahy. Je to možné. K obnově zdravých vztahů v ženské rodové linii je potřeba propojit Matku, Dceru a Babičku. Je potřeba, aby se tyto tři niterně setkaly a navzájem ocenily. Pokud se uzdraví vztahy mezi nimi, vznikne znovu základ pro zdravé vyživující prostředí. Důležité je, aby se pro to rozhodla alespoň jedna z nich a začala uzdravovat svoje pocity a vzájemné vztahy. Jak se začne proměňovat, začnou se měnit i vztahy v celé ženské linii. Ženy se opět mohou vzájemně cítit a ctít.

Je to možné i v případě, že druhé dvě ženy již nežijí nebo nejsou v tuto chvíli přístupné změnám. Je to možné i v případě, že jsou současné vztahy velmi špatné a zraňující. Díky nástrojům, které nám Vědomí v této době nabízí: konstelace, archetypální příběhy, aura-soma, sdílení v ženském kruhu a další.

Tento článek jsem napsala více než před rokem ke kurzu Matka, dcera, babička. A teď cítím impuls, abych tento velice léčivý a ozdravný kurz uspořádala znovu - v sobotu 12. srpna 2017.

Milé ženy, přijměte pozvání...

Strávíme společně čas od deseti do osmnácti hodin. Budeme otvírat, měnit, prožívat. To, co se týká právě nás, našeho života. Abychom uzdravily vztahy v naší ženské rodové linii.

Cena za setkání: 1600 Kč (záloha 600 Kč platbou přes účet, doplatek 1000 Kč hotově na místě).

Kapacita kurzu: maximálně 6 žen. Přihlásit se můžete prostřednictvím formuláře.  Přihlášeným pošlu další informace a podněty. Pokud potřebujete cokoliv upřesnit, zavolejte.

Pro první inspiraci a možná i rozhodnutí doporučuji dvoudílný film Červený stan, ze kterého jsou fotografie na této stránce. Je dostupný ke shlédnutí online na tomto odkazu. Pokud Vás téma oslovuje, podívejte se na něj i v případě, že už jste ho viděly. Odstartuje proces, otevře Vaše osobní témata...

Milé ženy, každá jsme naprosto jedinečná. Pojďme svoji jedinečnost propojit. Těším se na setkání s Vámi.

Jarka Kuchařová