Než se vydáte na cestu...

21.03.2018 03:03

Chcete-li ve svém životě změnu, být více sami sebou, naučit se mít sami sebe rádi, takoví, jací jste, chcete-li uzdravit to, co žijete, najít to ryzí... zlato uvnitř sebe... zvu Vás na Cestu vnitřní moudrosti, pětidílný víkendový cyklus proměny sebe sama.

Když říkám proměny, myslím tím sebeosvobození potenciálu, který už ve Vás je. Každý z nás si "pěstuje" nějaké iluze (negativní i pozitivní) o sobě i o druhých, nasazuje si nejrůznější masky a má v sobě kus pohodlnosti. Chcete-li se dostat "k sobě", musíte být připraveni se těchto tří obran vzdát. Nejste-li rozhodnuti, na cestu se vůbec nevydávejte. Budete se pak snažit udržet stávající "domeček z karet" v okamžiku, kdy se bude otřásat. Chcete-li změnu, převezměte za to zodpovědnost. Pak může přijít.

Už jsem dělala několik podobných cyklů a vím, jak hluboce transformační jsou. Přinášejí mnoho změn do života účastníků. Není to něco, co si "užijeme na kurzu" a pak se vrátíme ke svému starému způsobu života. Na kurz si přijdete pro zážeh, jiskru, esenci, která se naplno rozhoří/projeví v tom, co žijete. 

Nabízím mnoho nástrojů, které Vás mohou podpořit a život Vám určitě nabídne další, ale odvahu měnit a konat, přeměnit sebe sama ve zlato, to je na Vás. To za Vás nikdo neudělá. Proto Vám na tom musí skutečně záležet. Můžete mít strach ze změny, ale odvaha, trpělivost, odhodlání a láska ve Vás jsou mimořádní spojenci...

Naše duše nechce žít polovičatě. Nechce se vzdát toho kým jsme, proto, abychom "zapadli". Vždy nás vede k tomu nejlepšímu, co v nás je. K tomu nejpravdivějšímu, co můžeme žít. Jde o to, abychom byli ochotni naslouchat a mít odvahu za tím hlasem jít.

To odhodlání na začátku stačí, zesílíte a budete se učit cestou.

 

A teď jsem si vzpomněla na příběh Vlčí řasa. Třeba Vám pomůže při rozhodování...

Jarka