Proč?

06.12.2016 18:44

 Proč Chrám bohyně plodnosti? Proč chrám? Proč bohyně? Proč plodnosti?

Protože mě k tomu vede vnitřní hlas. Vytvořit v Táboře léčivé místo, kde by ženy mohly vyjádřit bez obav svoje nejniternější pocity, mohly se podělit o svoje starosti, radosti, načerpat sílu. Pocítit, že nejsou na svá trápení samy. 

Místo, kde by mohly nalézt podporu a zažily, že jsou úžasné, krásné a dost dobré takové, jaké jsou teď. Aby ucítily svoji hodnotu, svoje dary. Uvěřily v ně. Objevily a rozvinuly svoje talenty.  Uvědomily si, že jsou hodny lásky a jejich srdce začala zpívat a zářit do světa. 

Fyzicky jsem tento prostor otevřela už v květnu, ale trvalo mnohem déle než jsem ho otevřela i uvnitř sebe. Po celou dobu jsem se potýkala s tím názvem, který narážel na moje osobní i ženské strachy uložené ve mně. Abych mohla vytvořit autentické léčivé místo, musela jsem mít odvahu se na tyto strachy podívat. Otevřít se ve svojí zranitelnosti. Teprve tím došlo k oživení chrámu. Přes přiznání vlastních pochybností, pocitů nedokonalosti a obav.

Bylo to pro mě těžké, protože to naráželo na má zranění. Ale nastal ten správný čas s tím něco udělat. Protože věřím, že v našich zraněních jsou vždy uzamčeny ty největší dary. 

 

 

To je, proč vznikl Chrám bohyně plodnosti. Pro naplnění života. Chrám jako bezpečné místo pro uzdravení a výživu našich srdcí, duší, těl a vztahů. Bohyně, protože to je ženská a mateřská kvalita Boha/Univerza/Života, která otevírá svoji náruč. A plodnosti, protože přináší lásku, výživu, naplnění, a zralost.